Piątek, 13 grudnia 2019

Menu

 

Aktualności

Szanowni Rodzice

W związku z trudnościami w komunikowaniu się z opiekunami w czasie wyjazdów uczniów informuje ,że nauczyciele opiekunowie korzystają z telefonu nr 665599633

Gmina Krapkowice pozyskała dodatkowe środki UE na zajęcia w przedszkolach

"Akademia przedszkolaka" projekt współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.1.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty.

Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych u dzieci w wieku przedszkolnym z 8 przedszkoli gminy Krapkowice. Projekt zakłada utworzenie dodatkowego oddziału przedszkolnego w Przedszkolu Publicznym Nr 8 w Krapkowicach oraz wydłużenie godzin pracy w 4 przedszkolach: Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Krapkowicach, Przedszkolu Publicznym Nr 6 w Krapkowicach, Przedszkolu Publicznym Nr 8 w Krapkowicach, Przedszkolu Publicznym w Żywocicach. Wydłużenie pracy oddziałów przedszkolnych zbiega się z oczekiwania mieszkańców gminy - rodziców pracujących.

Projekt przewiduje organizację zajęć dodatkowych wspierających rozwój dzieci oraz zajęć rozwijających zainteresowania przedszkolaków. Planowane są zajęcia dodatkowe: logopedia, gimnastyka korekcyjna, język angielski, język niemiecki i spotkania ze sztuką. W Przedszkolu Publicznym Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krapkowicach przewiduje się zajęcia z arteterapii. W ramach spotkań ze sztuka przedszkolaki będą miały możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez lokalnych artystów (malarzy, rzeźbiarzy, piosenkarzy, aktorów). Odbędą się wyjazdy dzieci do teatru.

Planowany termin realizacji projektu: od 01.01.2014 roku do 31.12.2014 roku. Budżet projektu zamyka się w kwocie około 450 tys. zł. Gmina Krapkowice zabezpiecza na realizację projektu wkład własny w wysokości 15% ogólnej wartości projektu.

[Rozmiar: 22466 bajtów]

23 kwietnia 2014 (środa po przerwie świątecznej) roku wszyscy uczniowie klas I-VI wyjeżdżają na zajęcia w do "Zaczarowanego świata" w ramach projektu "Fascynujący Świat Nauki i Technologii". Uczniowie klas I-III jadą do Niwek, klas IV-VI do Opola. Zbiórka uczniów g.7.20 przy szkole (uczniowie z Kórnicy i Nowego Dworu), na przystanku głównym w Ściborowicach, na przystanku głównym Borek. Uczniowie powinni zabrać ze sobą obuwia zmienne. Na miejscu wszyscy otrzymają śniadanie i obiad. Powrót ok.15.00. W razie pytań proszę o telefon: 774673108


[Rozmiar: 20144 bajtów]

kliknij - Sprawdź szkołę


[Rozmiar: 63895 bajtów]

Kolejny sprawdzian kompetencji uczniów klasy VI, ostatni w starej formule. Jak poszło? Wyniki poznamy 30 maja 2014r.


[Rozmiar: 80528 bajtów]

Pierwszy dzień wiosny w naszej placówce

Pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kórnicy upłynął pod hasłem „Prowadzimy zdrowy, aktywny tryb życia”. Impreza odbyła się w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Przez 2 godziny uczniowie walczyli o tytuł najlepszego sportowca w różnych konkurencjach: skok w dal z miejsca, skoki na skakance, rzuty woreczkami do celu, rzuty piłką lekarską, rzuty do kosza, wyścigi w workach i wielu innych. Udział wzięli wszyscy uczniowie kl. I-VI, ponieważ konkurencji było bardzo dużo i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W międzyczasie odbył się konkurs z zakresu aktywnego trybu życia, bezpieczeństwa i zdrowia, oraz konkurs plastyczny na ten sam temat. Później uczniowie samodzielnie przygotowywali dla siebie soki z produktów przyniesionych z domu ( marchew i jabłko), który wszystkim bardzo smakował. Po 3 godzinach wspólnych zmagań sportowych, konkursów i zabaw, uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele w barwnym korowodzie, z tradycyjną marzanną, udali się nad rzekę. Tam pożegnano odchodzącą zimę (marzanna jak każe zwyczaj została spalona) i przywitano wiosnę. Następnie wszyscy z gaikiem, śpiewem i w doskonałych humorach wrócili do szkoły.


[Rozmiar: 5642 bajtów]

[Rozmiar: 91986 bajtów]

Nowe zasady rekrutacji do przedszkola i szkoły w roku szkolnym 2014/2015

Na podstawie ustawy z dnia 06.12.2013 o zmianie ustawy o systemie Oświaty oraz niektórych innych ustaw obowiązują nowe kryteria przyjęć dzieci do przedszkola.

1. Do przedszkola w roku szkolnym 2014/15 przyjmowane są:

1) dzieci urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2008 r. w celu odbycia rocznego obowiązkowego wychowania przedszkolnego dzieci w wieku od 3 do 5 lat;

2) w wyjątkowych wypadkach może być przyjęte dziecko 2,5 – letnie.

2. Podstawą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym jest złożenie wniosku, który można pobrać ze strony internetowej lub bezpośrednio w placówce.


Zajęcia w czasie ferii:

18 lutego 2014- lodowisko Toropol w Opolu, wyjazd godzina 9.00 ze szkoły, uczniowie ze Ściborowic czekaja na przystanku PKS.Powrót ok. godziny, uczniowie będą "rozwiezieni" do domu.

26 lutego 2014- kino Helios Opole, wyjazd godzina 9.45 ze szkoły, uczniowie ze Ściborowic czekaja na przystanku PKS.Powrót ok. godziny, uczniowie będą "rozwiezieni" do domu.


Sukces na konkursie matematycznym

Uczeń klasy VI Tomasz Marx zakwalifikował się do etapu finałowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego!!! Gratulacje i trzymamy kciuki !!!


[Rozmiar: 65315 bajtów]

22 stycznia 2014 gościliśmy Teatr Jednego Aktora z przedstawieniem Wierszobranie. Bardzo zabawne, pełne śmiechu wierzyki ilustrowali uczniowie i przedszkolaki. Wierszobranie


17 stycznia w ramach projektu "Fascynujący świat nauki i technologii" uczniowie poznawali tajemnice wszechświata w mobilnym planetarium. Mobilne planetarium


[Rozmiar: 634892 bajtów]

Magdalena Bednarz zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich w oczach dziecka" w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych.

Od 7 stycznia obowiązuje nowy plan lekcji

Od 8 stycznia zajęcia na basenie realizują klasy V i VI


[Rozmiar: 66951 bajtów]

Wychowankowie przedszkola pod kierunkiem pań Marysi, Uli i Klaudii przygotowali szkolne jasełka. Przedstawienie oglądali goście na wigilii dla samotnych ( z udziałem pana starosty krapkowickiego M.Sonika i sekretarza gminy pana Haralda Brola ), uczniowie szkoły na spotkaniu opłatkowym, rodzice oraz dziadkowie na dniu seniora. Czas świąteczny w naszym Zespole


Mamy Złoty medal!!!!!

Nasza drużyna dziewcząt w składzie: Dorota Sanetra, Klaudia Kalus, Magdalena Bednarz, Emilia Pretor, Magdalena Migot, Magdalena Pajunk, Miriam Janocha, Wiktoria Wacław, Julia Herdzin i Dominika Wieczorek zdobyła dzisiaj(27 XI) złoty medal w Finale Mistrzostw Województwa w Dwa Ognie - Szkół Podstawowych.

Wyniki:

ZSP Kórnica:PSP 29 Opole 15:11

ZSP Kórnica: PSP Dobrodzień 24:12

ZSP Kórnica: PSP 11 Kędzierzyn-Koźle 16:9

Ogromne brawa!!!!!!

To już trzeci medal w tym roku szkolnym, mamy jeden złoty i dwa brązowe medale!!!! Tak trzymać!!!

[złoty medal]

Pieczemy ciasteczka

Starsza grupa przedszkolaków podjęła się wykonania rzeczy trudnej i skomplikowanej: wypieków ciasteczek. Było wesoło i pachnąco. Nasze panie p.Brygida i p.Marysia pomagały jak mogły , ale to jednak była nasza praca....

[Rozmiar: 70177 bajtów] [Rozmiar: 70177 bajtów] [Rozmiar: 70177 bajtów]

więcej zdjęć


Wygrany półfinał

19 listopada br w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kórnicy odbył się półfinał wojewódzki dwóch ogni dziewcząt. Udział wzięły drużyny ZSP w Czepielowicach powiat Brzeg, PSP nr19 w Kędzierzynie-Koźlu i ZSP w Kórnicy. I miejsce i awans do finału wojewódzkiego uzyskały dziewczynki z Kórnicy, które grały w składzie: Dorota Sanetra, Klaudia Kalus, Magdalena Bednarz, Emilia Pretor, Magdalena Migot, Magdalena Pajunk, Miriam Janocha, Wiktoria Wacław, Julia Herdzin i Dominika Wieczorek. II miejsce zajęła szkoła z Czepielowic a III z Kędzierzyna-Koźla.

Wyniki meczów:

Kórnica : Kędzierzyn-Koźle : 26:7

Czepielowice : Kędzierzyn-Koźle : 16:14

Kórnica : Czepielowice : 24:9

Zawodniczkom z Kórnicy życzymy jak najlepszego miejsca w finale wojewódzkim.

Nasze uczennice wygrały wcześniej zawody gminne i powiatowe

więcej o sukcesach sportowych

Kolejne medale naszych uczennic

W ostatnich dniach nasze uczennice zdobyły dwa medale w finałach wojewódzkich biegów przełajowych :III miejsce indywidualnie Nikola Adamczyk oraz III miejsce drużyna w składzie:Nikola Adamczyk, Klaudia Kalus, Aleksandra Hulin, Dorota Sanetra, Emilia Pretor, Martina Sanetra, Karolina Kapula, Natalia Adamczyk i Michaela Janocha.


Szanowni Rodzice

Od roku szkolnego 2014/2015 zmieni się sposób przeprowadzania sprawdzianu kompetencji uczniów klasy VI. W kwietniu 2015 sprawdzian będzie się składał z dwóch części: j.polski i matematyka- test pisemny 80 minut, przerwa, test z języka angielskiego 45 min. Więcej informacji na temat nowego sprawdzianu .


Nowy dziennik

Od połowy miesiąca dostępny jest nowy dziennik elektroniczny: www.wywiadowka.com. wszyscy uczniowie otrzymali informację o sposobie logowania się, w razie pytań proszę o kontakt. Dziennik jest darmowy, w mojej ocenie bardziej przyjazny niż poprzedni. R. Reszczyński


3 października 2013 otrzymaliśmy wiadomość e-mail:

Szanowni Państwo,

dnia 04.10.2013 zostanie zamknięty elektroniczny dziennik lekcyjny Edua. Od tego momentu nie można będzie zalogować się do systemu. Wszelkie dane osobowe zostaną usunięte z serwerów oraz przesłane do siedziby szkoły. Od dnia 17.10.2013 wszelkie zapytania prosimy kierować na adres biuro@estera-service.com

Z wyrazami szacunku

Michał Stępień

W najbliższym możliwym terminie, uruchomimy dostęp do innego-darmowego-dziennika.


Rozmiar: 40322 bajtów

2 września 2013 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Skończyły się wakacje, zaczynamy kolejny rok szkolny. W pierwszej klasie uczniowie tradycyjnie otrzymali "tyty" ze słodyczami- symbol końca beztroskiego dzieciństwa i początku kariery szkolnej.

Rozmiar: 17093 bajtów

Inauguracja roku szkolnego 2013/2014 poniedziałek 2 września 2013 g.9.15


Rozkład jazdy gimbusów 2 .09 2013:

Pietna:8.00

Borek:8.03

Ściborowice:8.07

Wesoła:8.10

Jarczowice:8.12

Nowy Dwór:8.25

Powrót odjazd ok.11.20

Dowozy uczniów realizowane będą przez PKS Strzelce OpolskieWyświetl większą mapę