Piątek, 13 grudnia 2019

Menu

 

Rok szkoły w ruchu

[Rozmiar: 5642 bajtów]

Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony przez MEN Rokiem Szkoły w Ruchu. Nasza szkoła, po zapoznaniu się z regulaminem, przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "ćwiczyć każdy może" organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Głównym celem akcji jest zwiększenie aktywności ruchowej uczniów na lekcjach wychowania fizycznego i poza nimi, oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Na stronie internetowej szkoły będziemy umieszczali informacje z przebiegu akcji.


ZAJĘCIA Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ

[Rozmiar: 64380 bajtów]

więcej zdjęć

Scenariusz lekcji z chustą animacyjną w klasie III


Konkurs - zdrowy tryb życia


ZAJĘCIA NA PŁYWALNI DELFIN W KRAPKOWICACH

[Rozmiar: 64380 bajtów] [Rozmiar: 64380 bajtów] [Rozmiar: 64380 bajtów] [Rozmiar: 64380 bajtów]

Scenariusz lekcji pływania z klasą VI


OPOLSZCZYZNA "KUŹNIĄ SPORTOWYCH TALENTÓW"

Uczniowie ZSP w Kórnicy uczestniczyli w projekcie " Opolszczyzna kuźnią sportowych talentów", który zakładał przeprowadzenie testów sprawności fizycznej u dzieci klas I-III, złożone z 6 prób. Naprzód na lekcjach uczniowie dzielnie wykonywali próby, następnie w drodze losowania, kl.II wzięła udział w festynie sportowym podczas którego uczniowie z różnych szkół naszej gminy wspólnie wykonywali próby, a oprócz tego doskonale się bawili. Na zakończenie dzieci otrzymały koszulki, dyplomy oraz poczęstunek.

[Rozmiar: 58588 bajtów] [Rozmiar: 48169 bajtów] [Rozmiar: 70270 bajtów]

WYJAZD NA LODOWISKO

W czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły pojechali na kryte lodowisko Toropol do Opola. Większość z niecierpliwością czekała na ten wyjazd, gdyż organizujemy je już od kilku lat i zawsze cieszą się dużą popularnością. Na lodowisku uczniowie przez godzinę mogli nabywać lub doskonalić umiejętności jazdy na łyżwach. Niektórzy odważnie wyjeżdżali na lodowisko i świetnie sobie radzili, inni musieli trzymać się bandy a w nauce jazdy pomagali im opiekunowie. Nie obyło się bez upadków, ale na szczęście nikomu nic się nie stało, za to śmiechu i radości było mnóstwo. Takie wyjazdy na pewno będą w dalszym ciągu kontynuowane.

[Rozmiar: 42876 bajtów] [Rozmiar: 40131 bajtów] [Rozmiar: 51201 bajtów] [Rozmiar: 38130 bajtów] [Rozmiar: 49244 bajtów]

ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE

24 lutego w sali gimnastycznej odbyła się impreza sportowa pn. "ćwiczyć każdy może". Wszyscy chętni uczniowie brali udział w różnych konkurencjach sprawnościowych: rzut do kosza z miejsca, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, bieg zwinnościowy i inne. Każdy mógł sprawdzić w jakiej konkurencji jest najlepszy, a co trzeba jeszcze poćwiczyć. Na zakończenie rozegrany został mecz halowej piłki nożnej. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali drobne upominki w postaci słodyczy.


[Rozmiar: 28456 bajtów] [Rozmiar: 56903 bajtów] [Rozmiar: 32331 bajtów] [Rozmiar: 58594 bajtów]

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W czasie ferii zimowych w ZSP w Kórnicy odbył się indywidualny turniej tenisa stołowego o mistrzostwo szkoły. Wcześniej chętni uczniowie zapisywali się u nauczyciela w-f. Ponieważ było dużo chętnych, drogą losowania zostali podzieleni na dwie grupy, w których mecze były rozgrywane „każdy z każdym”, a następnie dwie najlepsze osoby z każdej grupy rywalizowały ze sobą w półfinałach i finale. Po zaciętym pojedynku I miejsce i tytuł mistrza szkoły zdobyła uczennica klasy VI Dominika Mazurek. II miejsce wywalczyła uczennica klasy IV Dorota Sanetra a III – Martin Kalus. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim dziękujemy za udział w turnieju.


[Rozmiar: 61767 bajtów] [Rozmiar: 62010 bajtów] [Rozmiar: 62010 bajtów]

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW W ZSP W KÓRNICY

Ostatniego dnia karnawału, 4 marca 2014r, odbył się w naszej szkole karnawałowy bal przebierańców. Zabawa była doskonałą okazją do poruszania się w ramach akcji Rok Szkoły w Ruchu. Prowadzona przez doświadczonego wodzireja rozruszała wszystkich, nawet tych najmniej chętnych. Przez 3 godziny trwały gry, konkursy i tańce z różnych stron świata. Wybrano najładniejsze i najciekawsze stroje w poszczególnych klasach , a zwycięzcy otrzymali drobne upominki. W zabawie aktywnie uczestniczyli także wszyscy nauczyciele. Poniżej prezentujemy zdjęcia z tej imprezy.


[Rozmiar: 61516 bajtów] [Rozmiar: 61516 bajtów] [Rozmiar: 61516 bajtów] [Rozmiar: 61516 bajtów]

AKTYWNE PRZERWY Z TENISEM STOŁOWYM

W naszej szkole uczniowie podczas przerw bardzo chętnie grają w tenisa stołowego. Gra pozwala na doskonalenie umiejętności technicznych, a nawet na odkrywanie talentów w tym sporcie. Pozwala jednak, przede wszystkim, na aktywne spędzanie czasu wolnego między lekcjami. Uczniowie licznie i bardzo chętnie korzystają z tej formy rozrywki. Na każdej przerwie toczą się zacięte pojedynki, gra odbywa się według harmonogramu opracowanego przez nauczyciela wychowania fizycznego, a wszystkiego pilnują uczniowie pracujący w samorządzie szkolnym.


[Rozmiar: 60996 bajtów] [Rozmiar: 60362 bajtów]

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Przez kilka kolejnych piątków po lekcjach rozgrywany był halowy turniej piłki nożnej, w którym udział wzięły dziewczynki i chłopcy klas IV-VI. Drogą losowania uczestnicy podzieleni zostali na 7 drużyn, które rywalizowały między sobą systemem „każdy z każdym”. Po zaciętych, ale rozgrywanych fair pojedynkach, I miejsce zajęła drużyna w składzie: Aleksandra Hulin, Martin Kalus, Dominika Mazurek i Magdalena Bednarz. Miejsce II przypadło drużynie w której grali: Dorota Sanetra, Kamil Kusiek, Kamil Rogalski i Dominika Wieczorek, a III miejsce zajęli: Martina Sanetra, Szymon Koszek, Bartosz Bieniek i Wiktoria Kapula. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim dziękujemy za ambitną, pełną poświęcenia grę.

[Rozmiar: 60341 bajtów] [Rozmiar: 59495 bajtów] [Rozmiar: 59495 bajtów] [Rozmiar: 59495 bajtów] [Rozmiar: 59495 bajtów]