Menu

Sport

Osiągnięcia sportowe uczniów w roku szkolnym 2014/2015

Srebrny medal!!!

16 października 2014 w Starym Oleśnie drużyna dziecząt zdobyła srebrny medal w finale wojewódzkim drużynowych biegów przełajowych. Skład drużyny: Dorota Sanetra, Martina Sanetra,Emilia Pretor,Klaudia Kalus,Nikola Adamczyk,Natalia Adamczyk,Magdalena Migot, Miriam Janocha.

Mamy Złoty medal!!!!!

W finale wojewódzkim indywidualnych biegów przełajowych w Lasocicach startowało 7 naszych uczniów. Dorota Sanetra zdobyła złoty medal w kategorii wiekowej 2003, Klaudia Kalus zajęłą 13 mejsce, a Emilia Pretor 21.

W kategorii wiekowej 2002 Nikola Adamczyk była 5,Natalia Adamczyk 12, a Martina Sanetra 14. W grupie chłopców Kamil Kusiek zajął 16 miejsce. Gratulacje!!!!

Osiągnięcia sportowe uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Nasza drużyna dziewcząt w składzie: Dorota Sanetra, Klaudia Kalus, Magdalena Bednarz, Emilia Pretor, Magdalena Migot, Magdalena Pajunk, Miriam Janocha, Wiktoria Wacław, Julia Herdzin i Dominika Wieczorek zdobyła dzisiaj(27 XI) złoty medal w Finale Mistrzostw Województwa w Dwa Ognie - Szkół Podstawowych.

Wyniki:

ZSP Kórnica:PSP 29 Opole 15:11

ZSP Kórnica: PSP Dobrodzień 24:12

ZSP Kórnica: PSP 11 Kędzierzyn-Koźle 16:9

Ogromne brawa!!!!!!

To już trzeci medal w tym roku szkolnym, mamy jeden złoty i dwa brązowe medale!!!! Tak trzymać!!!

[złoty medal]

Wygrany półfinał dwa ognie dziewcząt

19 listopada br w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kórnicy odbył się półfinał wojewódzki dwóch ogni dziewcząt. Udział wzięły drużyny ZSP w Czepielowicach powiat Brzeg, PSP nr19 w Kędzierzynie-Koźlu i ZSP w Kórnicy. I miejsce i awans do finału wojewódzkiego uzyskały dziewczynki z Kórnicy, które grały w składzie: Dorota Sanetra, Klaudia Kalus, Magdalena Bednarz, Emilia Pretor, Magdalena Migot, Magdalena Pajunk, Miriam Janocha, Wiktoria Wacław, Julia Herdzin i Dominika Wieczorek. II miejsce zajęła szkoła z Czepielowic a III z Kędzierzyna-Koźla.

Wyniki meczów:

Kórnica : Kędzierzyn-Koźle : 26:7

Czepielowice : Kędzierzyn-Koźle : 16:14

Kórnica : Czepielowice : 24:9

Jesienny cross biegowy w Zdzieszowicach

3 października odbył się jesienny cross biegowy w Zdzieszowicach będący jednocześnie eliminacjami powiatowymi indywidualnych biegów przełajowych. Startowało 15 uczniów z naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się po zawodach gminnych. Natalia i Nikola Adamczyk zdobyły I miejsce i obie otrzymały złote medale, III miejsce i brązowy medal wywalczyła Klaudia Kalus, Dorota Sanetra była piata a Martina Sanetra szósta. W grupie chłopców klas IV i V I miejsce i zloty medal wywalczył Szymon Koszek, Karolina Kapula była III w swojej kategorii wiekowej, Fabian Smuda II a Martin Kalus IV. Wszyscy oni awansowali do finału wojewódzkiego indywidualnych biegów przełajowych.

8 października w Lasocicach odbył się finał indywidualnych biegów przełajowych. Brązowy medal i III miejsce wywalczyła Nikola Adamczyk. Pozostali nasi uczniowie zajęli również wysokie miejsca: Natalia Adamczyk – miejsce VII, Klaudia Kalus – X, Dorota Sanetra – XIII, Martina Sanetra – XVII, Karolina Kapula – XVIII, Szymon Koszek – XIX.

Sztafetowe Biegi Przełajowe.

Drużyna dziewcząt w składzie: Nikola Adamczyk, Klaudia Kalus, Aleksandra Hulin, Dorota Sanetra, Emilia Pretor, Martina Sanetra, Karolina Kapula, Natalia Adamczyk i Michaela Janocha zajęła I miejsce w zawodach gminnych i I miejsce na szczeblu powiatu. 17 października w Starym Oleśnie Anpol odbył się finał wojewódzki sztafetowych biegów przełajowych 8x800m. Udział w tych zawodach wzięło 10 najlepszych szkół z całego województwa i po zaciętej walce nasza drużyna zajęła III miejsce zdobywając brązowe medale i piękny puchar. Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych zawodach.

Osiągnięcia sportowe uczniów w roku szkolnym 2012/2013:

Kolejny srebrny medal!!!

12 maja 2013 w finale wojewódzkim w trójboju la w Namysłowie, drużyna dziewcząt zdobyła srebrny medal.Drużyna występowała w składzie: Martina Sanetra, Nikola Adamczyk, Natalia Adamczyk, Dorota Sanetra, Klaudia Kalus, Emilia Pretor, Aleksandra Hulin oraz Karolina Kapula. To już trzeci medal na mistrzostwach wojewódzkich w tym roku. Gratulacje!!!

Rozmiar: 40356 bajtów

1 maja w Krapkowickich Biegach Dzieci i Młodzieży wzięło udział 41 uczniów naszej szkoły i 5 przedszkolaków. Bardzo duży sukces zanotowali uczniowie z klas III i IV: Nikola Adamczyk zajęła I miejsce i zdobyła złoty medal, Klaudia Kalus II miejsce i srebrny medal a Natalia Adamczyk miejsce III i medal brązowy. Należy dodać, że IV miejsce zajęła Dorota Sanetra, Emilia Pretor była VII a Martina Sanetra XII. Wśród chłopców Szymon Koszek zajął III miejsce i otrzymał medal brązowy, Mateusz Grosz był czwarty a Armin Piela czternasty. W każdej grupie startowało blisko 90 uczniów. Wspaniale spisały się także nasze przedszkolaki: Stefan Sanetra VI miejsce, Kamil Pajunk – IX, Krzysztof Janik – XVII a Filip Korbel miejsce XXI. Należy dodać że w tej grupie startowało 110 zawodników. Karolina Kapula wśród dziewcząt klas V – VI zajęła VIII miejsce. Jednak brawa należą się wszystkim naszym uczniom którzy, mimo niesprzyjającej pogody dzielnie radzili sobie na trasach biegu.

MAMY DRUGI MEDAL!!!

We wtorek 26 marca 2013r w hali sportowej Politechniki Opolskiej odbył się finał wojewódzki Małego Olimpijczyka.

W zawodach udział wzięło 6 zespołów: Opole, Brzeg, Olesno, Głuchołazy, Kluczbork i Kórnica. Nasze dziewczęta po wspaniałej walce i dogrywce z zespołem z Olesna zajęły tym razem III miejsce zdobywając brązowe medale i piękny puchar. Drużyna występowała w składzie: Martina Sanetra, Nikola Adamczyk, Natalia Adamczyk, Dorota Sanetra, Klaudia Kalus, Magda Bednarz, Emilia Pretor, Marta Filipowska i Dominika Kontny. Wielkie brawa dla Was!!!!!!

Srebrne medalistki

18 marca 2013r w Sali sportowej PSP w Jełowej odbył się finał wojewódzki rozgrywek w dwa ognie dziewcząt. W turnieju udział wzięły: organizator turnieju zespół PSP Jełowa, PSP nr 11 Kędzierzyn Koźle, PSP Chróścina Nyska i ZSP Kórnica.

Nasze dziewczęta zajęły doskonałe II miejsce i wywalczyły srebrne medale. Dziewczynki grały w składzie: kapitan zespołu Dorota Sanetra, Martina Sanetra, Nikola Adamczyk, Natalia Adamczyk, Dominika Kontny, Klaudia Kalus, Magda Bednarz, Emilia Pretor, Wiktoria Wacław i Julia Herdzin. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

[Rozmiar: 35081 bajtów]

23 lutego 2013: dziewczęta w składzie: Nikola Adamczyk, Natalia Adamczyk, Martina Sanetra, Dominika Kontny, Marta Filipowska, Dorota Sanetra, Klaudia Kalus, Magda Bednarz i Emilia Pretor wywalczyły I miejsce w powiecie i II miejsce w półfinale wojewódzkim w Ozimku i także walczyć będą w ścisłym finale który odbędzie się w Opolu.

20 lutego 2013 Dziewczęta w składzie: Nikola Adamczyk, Natalia Adamczyk, Dorota Sanetra, Martina Sanetra, Dominika Kontny, Magda Bednarz, Emilia Pretor, Klaudia Kalus, Julia Herdzin oraz Wiktoria Wacław zajęły I miejsce w zawodach powiatowych oraz I miejsce w półfinale wojewódzkim w Oleśnie w dwa ognie i na początku marca walczyć będą w finale wojewódzkim o jak najwyższe miejsce i medale.

Dziewczynki - III miejsce

Nikola i Natalia Adamczyk w finale wojewódzkim Indywidualnych Biegów Przełajowych w Lasocicach zajęły XX i XXII miejsce.

3 października 2011 XX Jesiennny Cross Solodarności:

1000 m dziewcząt (2003)2 miejsce Sanetra Dorota

1000 m dziewcząt (2002)2 miejsce Adamczyk Nikola ; 3 miejsce Adamczyk Natalia ; 7 miejsce Sanetra Martina

1000 m dziewcząt (2001)10 miejsce Kopula Karolina

1000 m chłopców (2002) 5 miejsce Koszek Szymon ; 14 miejsce Smuda Fabian

1000 m chłopców (2000)14 miejsce Herdzin Denis ; 15 miejsce Koszek Marcel; 30 miejsce Janocha Maksymilian